مشاوره کودکان در اصفهان

مشاوره کودک اصفهان

چه زمانی فرزندتان به روانشناس کودک نیاز دارد؟

هر کودکی منحصر به فرد است. به همین دلیل کودکان به استرس و تغییرات در زندگی خود واکنش های متفاوتی نشان می دهند. وقتی به رفتارهای فرزند خود فکر می کنید، ممکن است سوالاتی برای شما پیش بیاید و نگرانی خاصی در مورد شرایط کودک خود داشته باشید. اگر در چنین شرایطی هستید، می توانید با فرزند خود یا به تنهایی به مرکز مشاوره کودکان در اصفهان مراجعه کنید یا به صورت آنلاین از این مرکز وقت بگیرید. درمانگران این کلینیک با در نظر گرفتن نیازهای شما و فرزندتان ارزیابی های لازم را انجام داده و برنامه درمانی منحصر به فردی را تدوین می کنند.

كودكی و نوجوانی از سنین بسيار مهم در رشد فردیه.👦👧
برای اينكه زندگی فرد در دوره های آتی زندگی با موفقيت و شادی همراه باشه بايد فرد در اين دوره از برنامه و تربیت هدفمندی برخوردار باشه.

براي تربيت بهتر کودک و کمک به رشد و بالندگی فردی اون در آینده، راهنمایی های مشاوره و هدایت کودک و نوجوان بسيار موثر و حیاتیه.

روان درمانی اگر کودک شما درگیر مسائلی نظیر موارد زیر است، هر چه سریعتر به روانشناس مراجعه کنید:

 • تجربه تروما یا رویداد آسیب زا
 • افسردگی
 • مشکلات یادگیری
 • بیش فعالی/ کم توجهی، رفتار های دردسر ساز، مهارت های اجتماعی پایین
 • اضطراب
 • خشم های تکانشی
 • آسیب مغزی و سکته مغزی
 • سوگ و مرگ نزدیکان
 • کودک در مدرسه مورد آزار و اذیت قرار می گیرد یا افراد دیگر را مورد آزار و اذیت قرار می دهد.
 • والدین کودک در حال طلاق هستند.
 • کودک بدون هیچ دلیلی شروع به رفتارهای عجیب و آشفته کرده است.

روان درمانی کودک

مراحل سوگ در کودکان

بسیاری از کودکان وقتی عزیزی را از دست می دهند نیاز به مراجعه به مرکز مشاوره کودکان دارند. آنها باید فورا تحت نظر یک متخصص روانپزشک قرار گیرند. فرزند شما در مراحل سوگ احساساتی نظیر غم، عصبانیت و اضطراب را تجربه کرده و گوشه گیر و منزوی خواهد شد. برخی از آنها نیز گیج می شوند و نمی توانند مرگ عزیز خود را بپذیرند. ممکن است که کودک احساس گناه کند و تصور کند که مقصر مرگ آن شخص بوده است.

شاید او نشانه هایی از اضطراب جدایی داشته باشد و دچار ترس از دست دادن شود. ترسی که تا آخر عمر از آن رها نخواهد شد.

هر چه شخص فوت شده به کودک نزدیکتر بوده باشد، او با این سوگ سخت تر کنار خواهد آمد

احساسات او در مورد مرگ یک عزیز به سن، مرحله رشد، باورهای معنوی و تجربیات زندگی بستگی دارد.

درمان تروما توسط روانشناس کودک

تروما یا رویدادهای آسیب زا، تجارب ناگهانی، غیرمنتظره و تکان دهنده ای هستند که باعث می شوند کودکان احساس ترس و پریشانی کنند. این رویدادها شامل آتش‌سوزی، تصادفات رانندگی یا دیدن شخصی باشد که به شدت آسیب دیده است. کودکان و نوجوانان به طرق مختلف نسبت به تروما واکنش نشان می دهند. واکنش برخی از آنها شدیدتر از همسالان خودشان است. برخی بلافاصله واکنش نشان می دهند. بعضی از آنها، با وجود تروما تایز شدن نیز پس از هفته ها و ماه ها واکنش نشان می دهند. اگر کودک شما دچار تروما شده است، به دنبال رفتار و نشانه خاصی نباشید. ممکن است شخصیت فرزند شما به علت تجربه تروما به طور کلی عوض شود اما سالها بعد متوجه این تغییر شوید. به عنوان والدین مسئولیت پذیر با مراجعه به مشاور از تبعات این حادثه جلوگیری کنید.

مشاوره کودک متخصصانی که در مرکز مشاوره کودکان در اصفهان مشغول به کار هستند، می توانند ترومای فرزند شما را درمان کنند.

به طور کلی، برخی از علائم تروما در کودکان شامل موارد زیر است:

 • رفتار پرخاشگرانه و عدم رعایت قوانین
 • مقاومت در برابر جدایی از والد یا سرپرست
 • ناتوانی در انجام کارهای روزمره
 • مشکل در خوابیدن
 • عدم تمرکز و ناتوانی در یادآوری مسائل
 • گوشه گیری و انزوا
 • دوری از دوستان و اطرافیان
 • خودمحوری و قلدری
 • سردرد، معده درد یا از دست دادن اشتها

اختلالات یادگیری در کودکان ابتدایی

اگر فرزند شما در مسائلی نظیر خواندن، نوشتن، دروس ریاضی، املای کلمات و تشخیص و بیان صداها و هجاهاچالش هایی را تجربه می کند، به متخصصان اختلالات یادگیری در مرکز مشاوره کودکان در اصفهان مراجعه کنید. علائم اولیه اختلالات یادگیری اغلب در دو سال اول دوران ابتدایی ظاهر می شوند. در واقع زمانی که کودک شروع به یادگیری خواندن، نوشتن و ریاضیات می کند، مشخص می شود که او دچار این اختلال است.

مشاوره کودک اصفهان

علائم افسردگی و ناراحتی اعصاب کودک و نوجوان

یکی از مهمترین مهارت های درمانگران مرکز مشاوره کودکان در اصفهان، درمان افسردگی کودک و نوجوان است. افسردگی بر تفکر، خلق و خو و رفتار فرزندتان تاثیرات زیادی می گذارد. کودکانی که افسردگی را تجربه می کنند، خودپنداره ای منفی دارند. به این معنا که نسبت به خودشان احساس خوبی ندارند. همچنین بر اساس نظریه بک، افراد مبتلا به افسردگی علاوه بر خودشان، به دیگران و آینده نیز احساسی منفی دارند. آنها دچار خودسرزنشی هستند و تصور می کنند که هرگونه تلاش بی فایده است.

درمان علائم سکته مغزی و آسیب مغزی کودکان

بهترین درمان این بیماری، کاردرمانی و گفتاردرمانی است که به صورت آنلاین و حضوری در مرکز مشاوره کودکان در اصفهان ارائه می شود. به طور کلی، هرگونه آسیبی که پس از تولد به مغز وارد می شود، آسیب مغزی تلقی می شود.

آسیب وارد شده به مغز کودک می تواند عملکرد جسمانی و شناختی او را تحت تاثیر قرار دهد.

به طور کلی پس از ضربه به مغز، کودکان در موارد زیر دچار مشکلات موقت یا دائمی خواهند شد:

 • بینایی، شنوایی، لامسه، بویایی و چشایی
 • خوردن و بلعیدن غذا
 • توجه، تمرکز، حافظه، تفکر و یادگیری
 • ارتباط، گفتار و زبان
 • رفتار و شخصیت
 • سطح انرژی
 • تعادل و قدرت جسمانی
 • کنترل عضلات و توانایی حرکت
 • تشنج

وظیفه روانشناس کودک چیست؟

هدف اصلی روانشناسان، تغییر رفتار مخرب و آسیب زننده کودکان است. اگر شما به عنوان یک والد، فرزندان خود را به مراکز مشاوره کودکان ببرید، کمک بزرگی به آینده کودک خود کرده اید. هیچکدام از ما نمی توانیم محیطی کاملا سالم برای کودک خود ایجاد کنیم. هر فردی با خود دردهایی را حمل می کند که ناخواسته و ناخودآگاه آنها را به فرزند خود انتقال خواهد داد. وظیفه روانشناس کودک این است که به شما نحوه درست تربیت فرزندتان را یاد بدهد. او شما را آگاه خواهد کرد که رفتارهای آسیب زای خود را نسبت به کودکتان تغییر دهید.

همچنین درمانگران متخصص در این حوزه به درمان مشکلات رفتاری کودک نیز می پردازند.

اهداف روانشناسی کودک چیست؟

هدف مرکز مشاوره کودکان بهبود مهارت های شناختی، اجتماعی و توانبخشی کودکان دارای نقص جسمانی است.

رشد شناختی به فرآیندهایی اطلاق می شود که کودکان برای کسب دانش از آنها استفاده می کنند. شناخت شامل زبان، اندیشه، استدلال و تخیل می باشد.

مهارت های اجتماعی و رشد عاطفی کودک نیز در حوزه ارتباطات او با خانواده، دوستان و اطرافیان معنا پیدا می کند. یادگیری ارتباط با دیگران بخشی از رشد اجتماعی فرزند شما محسوب می شود.

در حالی که رشد عاطفی او تجربه و بیان احساساتش است. اعتماد کردن به دیگران، عزت نفس، غرور، دوستی و شوخ طبعی بخشی از رشد اجتماعی و عاطفی فرد محسوب می شوند. بهبود مهارت های شخص در یکی از این حوزه ها، حوزه های دیگر را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

برای مثال حل مشکلات گفتاری کودک، مهارت های اجتماعی او را نیز بهبود خواهد داد. بهبود مهارت های اجتماعی کودک نیز اعتماد به نفس او را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

دکتر مشاوره کودکان در اصفهان

بهترین مشاوره کودکان در اصفهان به شما کمک می کند تا درک بهتری از نحوه تربیت و رشد فرزند خود داشته باشید. همچنین آنها به شما آموزش خواهند داد که چگونه در موقعیت ها و شرایط مختلف از کودکتان حمایت کنید.

بنابراین حضور درمانگران متخصص در کنار والدین و معلمان در روند رشد و مراقبت از کودکان بسیار مفید خواهد بود

بهترین دکتر مشاوره کودکان در اصفهان

روان‌شناسی کودک شاخه‌ای از علم است که رشد آن هرگز متوقف نخواهد شد زیرا درمان کودکان به معنای بهبود کیفیت زندگی است. کودکان امروز بزرگسالان فردا می باشند. بهترین متخصصان به این اصل پایبند هستند که تغییر رفتار کودکان به معنای تبدیل کردن کره زمین به جایی بهتر برای زندگی است. درمانگران به دنبال تعریف، توضیح، پیش بینی و در نهایت تغییر رفتار آنها به امید جامعه ای بهتر هستند.

مشاوره کودک تلفنی در اصفهان

تحقیقات انجام شده ثابت کرده است که مشاوره تلفنی برای کودکان بسیار موثر می باشد. همچنین این تحقیقات نشان می دهد که کودکان و نوجوانان پاسخ خوبی به درمان شناختی رفتاری به صورت آنلاین و تلفنی داده اند. یکی از مزایای مشاوره تلفنی این است که در زمان و پول خود صرفه جویی می کنید. اگر فرزند شما به صورت تلفنی با یک درمانگر صحبت کند، شما نیز به کارهای خود رسیدگی می کنید. همچنین هزینه ای برای رفت و آمد نمی پردازید. کودک شما در روند مشاوره تلفنی آرامش بیشتری دارد. زمانی که کودک در مکانی امن مانند خانه است، هوشیارتر و آرام تر خواهد بود. شما می توانید به خدمات مشاوره آنلاین و تلفنی در کلینیک مشاوره کودکان در اصفهان، دسترسی داشته باشید.

 

سخن آخر

به طور کلی، متخصصان و روان درمانگران کودکان می توانند به شما کمک کنند تا فرزند خود را به بهترین شکل ممکن تربیت کنید. آنها به شما یاد می دهند که چگونه مراقب کودک خود باشید. اگر فرزندتان شرایط خاصی دارد، درمانگران این حوزه شما را در مسیر درک وضعیت و درمان فرزندتان نیز همراهی می کنند.

سوالات متداول مشاوره کودکان در اصفهان

آیا مشاوره کودک انواع مختلفی دارد؟

روانشناسی کودک مطالعه رفتار و ذهن آنها است. درمانگران این حوزه در یک یا چند زمینه مربوط به کودکان نظیر اختلالات رفتاری، اختلالات رشدی، اختلالات خلقی و دیگر موارد تخصص دارند. هر کدام از این درمانگران با رویکرد خاص خود به درمان کودک می پردازند.

آیا مشاوره کودک عملکرد خانواده را نیز بهبود می بخشد؟

پاسخ مثبت است. وقتی فرزند شما به روانشناس مراجعه می کند، یاد می گیرد که بهتر ارتباط برقرار کند. در نتیجه آنها احساسات و نیازهای خود را به روشی سالم و سازنده بیان می کنند. این امر نیز باعث کاهش درگیری و تعارض در خانواده می شود.

فواید مشاوره برای کودکان چیست؟

کودک از این طریق یاد می گیرد که در تمامی مراحل زندگی مستقل باشد. او توسط مهارت هایی که در طول درمان آموزش می بیند، می تواند با احساسات خود بهتر کنار بیاید.

Call Now Buttonدرخواست مشاوره